Eldorado w CEKS. Zapłacono majątek za zieleń, która obumiera

Aż 75 tysięcy złotych wydano w poprzednim roku na zieleń przy Szkole Podstawowej w Chotomowie. Rośliny znajdujące się wokół placówki są w tragicznym stanie. Wykonawca nie pojawił się na przeglądzie gwarancyjnym.

– Przeszedłem się ostatnio po terenie przy szkole. Jeśli ktoś myśli, że tam znajduje się trawa, to myli się. Już nie można patrzeć jak te rośliny umierają na glinie. Zieleń kosztowała 75.000 zł, było bardzo dużo doniczkowych roślin po 85 zł za sztukę. Widzicie państwo jakie tam było Eldorado? – mówił na czerwcowej sesji radny Arkadiusz Syguła.

Stan zieleni wokół CEKS można obejrzeć na załączonych zdjęciach.

W poniedziałek odbyło się spotkanie komisji do przeprowadzenia przeglądu gwarancyjnego. Odebrano jedynie roboty w środku budynku. Żadna z firm, która zajmowała się pracami na zewnątrz, w tym sadzeniem roślin, nie była obecna na przeglądzie. Dlatego też jeszcze raz zostanie powołana komisja specjalnie dla wykonawców robót zewnętrznych.

– Pani naczelnik mówiła, że dzisiaj odbyła się komisja. I tak i nie. Nie było zarządzenia wójta o powołaniu takiej komisji. Była ona samozwańcza – wytknął jeden z mieszkańców.

Jabłonna Dla Mieszkańców