Nie zlikwidują skrótu do szkoły w Chotomowie

Właścicielka działki położonej w pobliżu ronda na granicy Jabłonny i Chotomowa starała się o zakup terenu od gminy. Mimo że działka ma powierzchnię jedynie 82 metrów kwadratowych, radni nie zgodzili się na jej sprzedaż. Nie chcieli zlikwidować skrótu dla uczniów uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Chotomowie.

Jeszcze przed wakacjami pod obrady Rady Gminy trafił projekt uchwały dotyczący wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości przy ul. Partyzantów i Ogrodowej w Chotomowie. Chęć zakupu wyraziła właścicielka sąsiedniej działki. Omawiana nieruchomość, według zamiarów Urzędu Gminy, miała zostać sprzedana bez przetargu.

– Już dawno chcieliśmy kupić tę działkę. Mieliśmy podpisane porozumienie z gminą, że kupimy ją, ab poprawić walory naszej działki, z której porządny kawałek został odcięty pod budowę ronda. Wszystko było na dobrej drodze, ale w ostatniej chwili okazało się, że Wydział Inwestycji będzie tam budował ciąg pieszy. Zostaliśmy zmuszeni do podpisania aneksu, stwierdziliśmy, że nie będziemy kopać się z koniem i kupiliśmy część wcześniej wydzielonej działki – tłumaczyła radnym właścicielka sąsiedniej działki.

Po chwili dodała, że minęły już 2 lata, a nadal nie jest tam budowany chodnik. Dlatego też wystąpiła do gminy z pytaniem, czy w tamtej lokalizacji jest planowane wykonanie ciągu pieszego.

– Dostaliśmy decyzję z gminy, że teren został zakwalifikowany jako zbędny na cele inwestycyjne gminy – stwierdziła mieszkanka.

Okazało się, że radni są innego zdania niż urzędnicy. Komisja Rozwoju zauważyła, że działka w przyszłości może zostać wykorzystana pod budowę chodnika i ewentualne przeprowadzenie mediów podziemnych do ul. Ogrodowej. Sprzedając ten kawałek terenu, gmina zablokowałaby sobie możliwość dostępu do ul. Ogrodowej w tak dogodnej lokalizacji.

– Dzieci ze wschodniej części uczęszczają do szkoły tą ulicą. Z czasem będzie ona zrobiona. To przejście, które jest, akurat przechodzi na budkę i pasy – radna Bogumiła Majewska przekonywała, że gminie jeszcze przyda się ten teren i dzieci nie będą musiały nadkładać drogi.

dsc_0824

Ostatecznie większość radnych zagłosowała przeciwko sprzedaży działki. Od głosu wstrzymali się jedynie Artur Szymkowski i Wojciech Nowosiński. Co ciekawe, firma budowlana, której współwłaścicielem jest radny Nowosiński, obecnie wykonuje inwestycję na działce mieszkanki, która starała się o zakup sąsiedniej nieruchomości.

Jabłonna Dla Mieszkańców