Zbierali podpisy pod referendum oświatowym

W sobotę w Legionowie trwała zbiórka podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie ogólnopolskiego referendum oświatowego. W akcję zaangażowali się m.in. radny powiatowy Zbigniew Garbaczewski i poseł Jan Grabiec z Platformy Obywatelskiej.

– Czy jest Pan/Pani przeciwko reformie edukacji, którą rząd wprowadza od 1 września 2017 roku?” – tak brzmi pytanie, które przeciwnicy reformy chcą zadać Polakom w ogólnopolskim referendum.

Swoją cegiełkę jako wkład w powodzenie referendum postanowili dorzucić przedstawiciele Platformy Obywatelskiej – Z. Garbaczewski i J. Grabiec. W sobotę, 4 marca zbierali podpisy pozwalające na to, żeby referendum mogło dojść do skutku. Mieszkańców do zainteresowania się akcją miały zachęcić banery ze śmiałym hasłem „Nie PiSujcie szkoły!”, nawiązującym do partii Prawo i Sprawiedliwość.

Nie jest to pierwsza akcja, kiedy radny Garbaczewski wspiera posła Grabca. Gdy kilka tygodni temu PO i Nowoczesna w ramach protestu nie chciały opuścić Sejmu, Z. Garbaczewski solidaryzował się z posłami i był obecny przed Sejmem.

5

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. Jan Grabiec / Zbigniew Garbaczewski