Zatrzymany za kradzieże paliwa

Kryminalni z Legionowa rozwiązali zagadkę kradzieży paliwa z samochodów na terenie Legionowa i Jabłonny. Z ustaleń policjantów wynika, że 44-letni Mirosław N. wywiercał otwory w zbiornikach i spuszczał olej napędowy lub benzynę, a następnie sprzedawał paliwo po okazyjnej cenie. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Informacje o znikającym z samochodów paliwie dotarła do policjantów w lipcu już czterokrotnie. Z zawiadomień o przestępstwie wynikało, że paliwo kradziono z zaparkowanych w Legionowie i Jabłonnie samochodów ciężarowych oraz osobowych. Ustalono, że łupem złodzieja padło około 400 litrów oleju napędowego i 20 litrów benzyny. Straty oszacowano na 6.500 zł.

Kryminalni wpadli na trop prawdopodobnego sprawcy. Po wstępnych ustaleniach 44-letni Mirosław N., mieszkaniec Legionowa został zatrzymany. Mężczyzna podczas rozmowy z policjantami przyznał się, że nad ranem spuszczał z samochodów paliwo do kanistrów, które później przewoził skuterem, a następnie po okazyjnych cenach sprzedawał je.

Zatrzymanemu policjanci przedstawili cztery zarzuty kradzieży z włamaniem. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Może mu grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

na podstawie KPP w Legionowie