Zatrzymał nietrzeźwego kierowcę, który jeździł wężykiem

Policjant z Komendy Głównej Policji mł. insp. Arkadiusz Jasiński, będąc w czasie wolnym od służby, zatrzymał na granicy Legionowa z Chotomowem nietrzeźwego kierowcę. Styl jazdy kierującego Alfą Romeo zwrócił uwagę czujnego funkcjonariusza.

W niedzielę, po godzinie 21 mł. insp. Arkadiusz Jasiński funkcjonariusz Komendy Głównej Policji, jadąc z Legionowa w kierunku Chotomowa zwrócił uwagę na kierującego Alfą Romeo, który jechał przed nim. Kierowca zachowywał się dziwnie, zatrzymywał auto bez konkretnej przyczyny, potem ruszał, jechał „wężykiem”. Wszystko wskazywało na to, że kierujący jest pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusz natychmiast zadzwonił na numer 112.

W pewnej chwili pojazd zatrzymał się, wtedy policjant podszedł do kierującego, od którego wyczuł woń alkoholu. Natychmiast udaremnił mu dalszą jazdę.

Na miejsce przyjechał patrol policji, który wykonał czynności służbowe z mężczyzną. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca Alfy Romeo miał ponad promil alkoholu w organizmie. Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy, a za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: KPP Legionowo