Osiedle Rajska Jabłoń bez wody

Przez 36 godzin mieszkańcy Osiedla Rajska Jabłoń w Jabłonnie będą odcięci od wody. Powód? W tym czasie będą wykonywane prace konserwacyjne w stacji uzdatniania wody. Mieszkańcy denerwują się, że przerwa w dostawie wody będzie zbyt długa i nie powinna być wykonywana w grudniu. Mennica Polska tłumaczy, że nie może czekać z naprawą do wiosny.

W środę, 5 grudnia Mennica Polska wyłączy wodę na Osiedlu Rajska Jabłoń. O godz. 8.00 rozpoczną się prace konserwacyjne w stacji uzdatniania wody i potrwają one do czwartku do godz. 20.00. Do tego czasu mieszkańcy będą mogli korzystać z podstawionych beczkowozów. 36-godzinna przerwa w dostawie wody nie podoba się mieszkańcom osiedla.

– To prace konserwacyjne nie mogą być prowadzone latem? No ludzie – pisze p. Iwona.

– Chyba sobie jaja robicie z ludzi???? W grudniu? I w dodatku 24 h (36 h – red) bez wody w 21 wieku??? Żarty jakieś? Beczkowozy ja pitole a po cholerę mi beczkowozy. W czym to będę targać czy ktoś pomyślał co mają zrobić ludzie którzy nie mogą targać takich ciężarów? – denerwuje się p. Ula.

– To jakaś kpina – uważa p. Robert.

– 90 procent mieszkańców ma w nosie kto administruje osiedlem i w jaki sposób. Nie chodzą na zebrania wspólnot nie interesują się uchwałami … Obecna administracja to karykatura jedyne co ich obchodzi to żeby kasa im się zgadzała. Nic nie mogą i nic nie potrafią. No i mamy efekt Mennicą wyznaczyła termin a oni jak te jelenie się zgodzili – dodaje p. Gabrysia.

– To nie jest normalne, by na dwa dni zabierać dostęp do wody. Powinni tak poprowadzić prace, by ludziom włączyć wodę przynajmniej wieczorem. Osiedle istnieje już od wielu lat i niestety coraz większe cyrki uskuteczniają – pisze p. Agnieszka.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z administratorem osiedla.

– Właściciel stacji Mennica Polska poinformowała nas, że będzie prowadziła naprawy na terenie stacji i konieczne jest wyłączenie wody. Pytaliśmy, czy można włączyć wodę na noc, ale nie ma takiej możliwości. O szczegóły proszę pytać Mennicę. Nam powiedziano, że jest to naprawa, która nie może czekać – mówi Anna Zaorska, administrator osiedla.

Skontaktowaliśmy się również z Mennicą Polska, czyli właścicielem stacji uzdatniania wody.

– Naszą intencją nie jest, żeby dokuczać ludziom i nie dostarczać wody, tylko coś zrobić. Nie możemy czekać do wiosny, ponieważ instalacja wymaga naprawy. Niedawno wyniknęła awaria, czasami zdarza się, że coś się rozszczelni i trzeba to naprawić. Gdybyśmy czekali, to wtedy mogłaby nastąpić większa awaria i wody mogłoby nie być jeszcze dłużej. Zostało wybrane mniejsze zło. Niestety nie ma również możliwości, aby wodę włączyć na noc – tłumaczy Artur Kojak z Mennica Polska.

Co dokładnie się stało? Nasz rozmówca niestety nie mógł przekazać szczegółów, ponieważ zleceniem dotyczącym naprawy zajmuje się inny pracownik, który aktualnie przebywa na urlopie.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. czytelnik