Zatankowali paliwo na „lewe” tablice

W sobotni wieczór na jednej ze stacji benzynowych doszło do kradzieży paliwa na kwotę prawie 300 złotych. Dyżurny natychmiast po przyjęciu zgłoszenia przekazał podległym załogom markę i numery rejestracyjne pojazdu, którym poruszali się sprawcy. Kilka minut później pojazd został zatrzymany do kontroli. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli już zarzuty karne. Teraz zajmie się nimi sąd.

W sobotni wieczór dyżurny legionowskiej komendy drogą radiową przekazał podległym patrolom komunikat o czarnym Audi, które po kradzieży paliwa na kwotę prawie 300 złotych odjechało ze stacji benzynowej w Jabłonnie.

Po kilku minutach od otrzymania komunikatu jeden z patroli na terenie Legionowa zatrzymał do kontroli Audi opisywane w komunikacie radiowym. Na miejsce przybyli funkcjonariusze z Jabłonny, którzy po przeanalizowaniu zapisu z monitoringu, rozpoznali sprawców kradzieży paliwa. Jak się okazało mężczyźni dokonując kradzieży posłużyli się tablicami rejestracyjnymi, które zostały skradzione wcześniej z inne go auta.

Policjanci zatrzymali obu mężczyzn i zabezpieczyli poszukiwane tablice rejestracyjne. Karol B. oraz Paweł W. usłyszeli zarzut popełnienia oszustwa, działając wspólnie i w porozumieniu. Teraz zajmie się nimi sąd.

Źródło: KPP Legionowo