Zaczynamy wybory na sołtysów. Najpierw Wólka Górska, Boża Wola, Dąbrowa i Jabłonna

Już jutro odbędzie się pierwsze zebranie sołeckie, podczas którego mieszańcy wybiorą sołtysa oraz radę sołecką. Na pierwszy ogień idzie Wólka Górska. Znamy również kandydatów z Bożej Woli, Dąbrowy Chotomowskiej i Jabłonny. Z kolei w Janówku Drugim zebranie odwołano, ponieważ nikt nie chce być sołtysem, ani członkiem rady sołeckiej.

Zebranie wiejskie w Wólce Górskiej zaplanowano na środę, 10 kwietnia. Mieszkańcy spotkają się o godz. 18.00 w domu sołtysa. Jak okazuje się, w wyborach na sołtysa wystartuje jedynie obecny sołtys – Jan Michałowski. O funkcję członka rady będzie ubiegał się także jeden kandydat – Andrzej Smoliński.

Dużo ciekawej będzie dzień później w Bożej Woli. W czwartek, 11 kwietnia o godz. 18.00 w Domu Rolnika o stanowisko sołtysa powalczy dwóch kandydatów: Daniel Janczarek i Bogdan Szlufarski. Ten drugi jest obecnym sołtysem Bożej Woli. Chęć zasiadania w radzie sołeckiej zgłosiło sześciu kandydatów: Ryszard Bielecki, Ryszard Gałecki, Eugeniusz Kozłowski, Justyna Młynarek, Dariusz Sosiński i Robert Tomaszewski.

W piątek, 12 kwietnia wybory miały odbyć się w Janówku Drugim. Zostały jednak odwołane, ponieważ żaden mieszkaniec nie złożył zawiadomienia odnośnie kandydowania na sołtysa i do rady sołeckiej. W niedługim czasie Rada Gminy wyznaczy nowy termin wyborów.

W sobotę, 13 kwietnia o godz. 14.00 głosować będą mieszkańcy Dąbrowy Chotomowskiej. Zebranie odbędzie się w domu sołtysa. O wspomnianą funkcję będzie ubiegał się jedynie dotychczasowy sołtys i radny – Radomir Czauderna. W radzie sołeckiej zamierzają zasiadać: Leszek Moskal, Kinga Nowakowska, Magdalena Oleksiak-Polczyńska, Krzysztof Postrożny i Marek Wojtachnia.

Znamy również kandydatów na sołtysa Jabłonny. Będą nimi: dotychczasowa sołtys Agata Lindner oraz Adam Szarubko i Iwona Wołoch. W wyborach do rady sołeckiej udział weźmie ośmiu kandydatów: Jacek Komendarczyk, Bogusława Kukla, Marzena Kur, Jolanta Nowosińska, Bożena Skrzecz, Adam Szczypkowski, Karol Urbaniak i Iwona Wołoch. Zebranie odbędzie się w poniedziałek, 15 kwietnia o godz. 18.00 w Domu Ogrodnika.

Kandydaci w pozostałych sołectwach nie są jeszcze znani.

Zachęcamy kandydatów na sołtysów i członków rad sołeckich do zaprezentowania się mieszkańcom jeszcze przed zebraniami przesyłania materiałów dotyczących swoich kandydatur na e-mail: redakcja@kurierjablonny.pl. Przekazane prezentacje opublikujemy bezpłatnie.

Daniel Szablewski