Wymienią przewodniczącego Komisji Rewizyjnej?

Coraz większe konflikty pojawiają się między radnymi. Arkadiusz Syguła złożył wniosek o odwołanie Tomasza Wodzyńskiego z funkcji przewodniczącego Komisji Rewizyjnej. Poszło o tzw. „ploteczki”.

– Chciałbym złożyć wniosek o zmianę przewodniczącego Komisji Rewizyjnej ze względu na brak pana czasu i możliwości przygotowywania merytorycznego komisji. Być może powodem tego jest słabsza obecnie kondycja zdrowotna. Na ostatniej komisji przewodniczący zajmował się nieistotnymi plotkami z magla. Ta wypowiedź uwłaczała dobremu imieniu radnych. Nie wyobrażam sobie współpracy z panem jako przewodniczącym Komisji Rewizyjnej – radny Syguła zwrócił się na niedawnym posiedzeniu do radnego Wodzyńskiego.

Kilka dni wcześniej, również podczas obrad Komisji Rewizyjnej, dyskutowano na temat skargi na wójta Chodorskiego w sprawie Akcji Zima 2016. T. Wodzyński zarzucił radnemu Sygule, że jego zainteresowanie feriami w Szkole Podstawowej w Jabłonnie ma drugie dno.

– Teraz powiem wam parę ploteczek, dlaczego tak dzieje się ze szkołą w Jabłonnie. Może nie wszyscy wiedzą, co ploteczki mówią, ale m.in. została „odstrzelona” synowa pana przewodniczącego Komisji Oświaty (A. Syguły – red.) – mówił T. Wodzyński.

W trakcie posiedzenia radny Syguła poinformował, że jego synowa nie brała udziału w akcji.

Wniosek dotyczący odwołania T. Wodzyńskiego z funkcji przewodniczącego Komisji Rewizyjnej zostanie poddany pod głosowanie na kolejnym posiedzeniu. T. Wodzyński jest przewodniczącym od stycznia br., kiedy na tym stanowisku zastąpił Adama Krzyżanowskiego.

Jabłonna Dla Mieszkańców