Wyjątkowy spływ tratwą z Jabłonny do Gdańska

Na początku lipca grupa mieszkańców z terenu gm. Jabłonna wyruszy w kilkunastodniowy rejs do Gdańska. Przepłyną blisko 500 kilometrów własnoręcznie zbudowaną tratwą. Obecnie zachęcają sponsorów do udziału w aukcjach powierzchni reklamowych, z których uzbierane środki zostaną przekazane na zakup szafek do szatni w Szkole Podstawowej w Jabłonnie.

Pomysł zbudowania tak nietypowego obiektu, jakim jest tratwa, narodził się w głowie radnego Marka Zielińskiego po ostatnich wakacjach. Z czasem idea zamieniła się w realne działania i już w maju doszło do uroczystego wodowania tratwy. Przy jej transporcie nad Zalew Zegrzyński pomagało kilkanaście osób.

M. Zieliński rozpocznie spływ 8 lipca. W ciągu 10-11 dni wraz z załogą pokona 496 kilometrów i będzie przepływał w okolicy m.in. Jabłonny, Rajszewa, Modlina Twierdzy, Płocka, Włocławka, Ciechocinka, Torunia i Grudziądza. Rejs zakończy się w Gdańsku.

trasa

Warto wspomnieć, że radny przekazał powierzchnię reklamową na burtach i dachu tratwy Fundacji Pomocy Dzieciom Podaj Rękę Małemu Przyjacielowi.

– Wspólną decyzją środki finansowe z aukcji powierzchni reklamowych, przeprowadzonych przez Fundację PRMP zostaną przekazane na zakup wyposażenia szatni w SP im. Armii Krajowej w Jabłonnie – mówi Jakub Janik, członek Rady Fundacji.

tratwa 1

Do sprzedania jest 11 powierzchni, które zostaną zadrukowane zgodnie ze wskazaniami firm bądź osób, które postanowią wesprzeć tę inicjatywę. By wziąć udział w aukcji, należy wysłać zgłoszenie na adres tratwapelnareklam.o2.pl. Organizatorzy w odpowiedzi prześlą zestaw dokumentów, w tym regulamin z załącznikami, a także oświadczenie, które należy wypełnić i odesłać do organizatorów. Potwierdzenie otrzymania podpisanego oświadczenia, oznacza możliwość licytowania. Aukcje można obserwować TUTAJ.

Nazwa aukcji odpowiada konkretnej powierzchni reklamowej:

1 – reklama na lewej burcie najbliżej dziobu
2 – reklama na lewej burcie po środku
3 – reklama na lewej burcie od strony rufy
4 – reklama na lewej stronie dachu przymocowanego na stałe (od strony rufy)
5 – reklama na lewej stronie dachu zwijanego (od strony dziobu)
6 – reklama na prawej burcie najbliżej dziobu
7 – reklama na prawej burcie po środku
8 – reklama na prawej burcie od strony rufy
9 – reklama na prawej stronie dachu przymocowanego na stałe (od strony rufy)
10 – reklama na prawej stronie dachu zwijanego ( od strony dziobu)
11 – nazwa barki – tabliczka przymocowana na lewej i prawej burcie powyżej poziomu wody

Wymiary powierzchni na burtach to 1 m w pionie i 2 m w poziomie. Wymiary powierzchni na dachu to 1 m w pionie i 3 m w poziomie.

Jabłonna Dla Mieszkańców