Wstrzymana inwestycja w Jabłonnie

Od kilku tygodni prace przy przebudowie ul. Szarych Szeregów w Jabłonnie są wstrzymane. Dlaczego? – Ze względu na to, że w czasie jaki upłynął od wykonania dokumentacji do rozpoczęcia budowy w terenie nastąpiło wiele zmian w zagospodarowaniu, m.in. powstały nowe zjazdy do posesji – wyjaśnia Magdalena Rochnowska z Urzędu Gminy.

Okoliczni mieszkańcy zwracają uwagę na problemy z wykonaniem inwestycji. – A tymczasem na ulicy Szarych Szeregów w Jabłonnie inwestycja niczym w PRLu. Mniej więcej w połowie czerwca wszystko zostało rozkopane i tak już zostało. Nawet zdążyło zarosnąć trawą. Najlepsza jest ta góra piasku, z której zostały już mniej 2/3, bo resztę rozjeździły samochody. To chyba miał być chodnik, z tego co się zdążyłem zorientować – napisał na Facebooku jeden z mieszkańców.

Wójt Jarosław Chodorski skomentował, że „na prośbę mieszkańców, którzy zgłaszali swoje potrzeby co do realizowanej inwestycji prace na ul. Szarych Szeregów zostały wstrzymane, aby uwzględnić te wnioski. Wykonawca czeka na pozwolenie zamienne i będzie kontynuował prace”.

Przestarzały projekt

Magdalena Rochnowska z Urzędu Gminy przekazała nam, że firma Roboty Ziemne – Budowlane Janusz Mróz z Legionowa została wprowadzona na teren budowy 15 czerwca. Tydzień później musiała jednak przerwać prace.

– Prace w terenie zostały wstrzymane w dn. 21.06.2021 r. po spotkaniu w terenie, w którym uczestniczyli również mieszkańcy. Ze względu na to, że w czasie jaki upłynął od wykonania dokumentacji do rozpoczęcia budowy w terenie nastąpiło wiele zmian w zagospodarowaniu, m.in. powstały nowe zjazdy do posesji, trwa wykonanie dokumentacji zamiennej uwzględniającej następujące wnioski mieszkańców: rezygnacja z budowy zatoki postojowej; przeniesienie części chodnika na drugą stronę jezdni w celu ominięcia skarpy przy skrzyżowaniu z ul. Akacjową, której naruszenie mogłoby doprowadzić do osunięcia ogrodzenia – poinformowała Magdalena Rochnowska.

Urzędniczka dodała, że zakończenie robót planowane jest do końca listopada. Do tego czasu wybudowany zostanie chodnik wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Całość ma kosztować 264.659,08 zł.