Nieletni trafił do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego

Policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonnie, zatrzymali 17-latka, który decyzją Sądu Rodzinnego był poszukiwany celem doprowadzenia do Ośrodka Wychowawczego na terenie województwa zachodniopomorskiego. Legionowscy policjanci przypominają młodzieży: „Pamiętajmy, że jako osoby nieletnie ponosimy odpowiedzialność za swoje postępowanie”.

W niedzielę wieczorem policjanci z Jabłonny uzyskali informację, że poszukiwany przez nich od kilku dni 17-latek, który decyzją Sądu Rodzinnego powinien trafić do placówki wychowawczej, przebywa na terenie Serocka.

Funkcjonariusze natychmiast udali się do Serocka i pod jednym ze sklepów zauważyli poszukiwanego nieletniego. 17-latek został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu, a następnie zgodnie z zakazem doprowadzenia wydanym przez legionowski sąd, trafi do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Do ośrodka wychowawczego może trafić nieletni, który m.in.: popełnia czyny karalne, przejawia zachowania świadczące o demoralizacji, czy nie realizuje obowiązku szkolnego. Sąd kierując nastolatka do takiej placówki zawsze kieruje się dobrem nieletniego.

Źródło: KPP Legionowo