Wpadł poszukiwany trzema nakazami. Policjant wszedł po drabinie przez okno

Mundurowi z Legionowa zatrzymali 37-latka poszukiwanego na podstawie trzech nakazów doprowadzenia wydanych przez sąd. Mężczyzna od kilku miesięcy ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Jeden z policjantów zaskoczył poszukiwanego, wchodząc do mieszkania po… drabinie.

– Osoby wchodzące w konflikt z prawem muszą liczyć się z konsekwencjami popełnianych czynów, ale przede wszystkim nieuchronnością kary. Zatrzymanie przez policjantów ukrywających się osób to tylko kwestia czasu – mówi podkom. Justyna Stopińska z KPP Legionowo.

W niedzielę przekonał się o tym 37-latek z terenu powiatu legionowskiego. Policjanci podczas kontroli adresu, pod którym mógł przebywać poszukiwany mężczyzna, zobaczyli go w oknie. Kiedy zapukali do drzwi mieszkania, nikt jednak nie reagował.

Mundurowi, mając pewność, że 37-latek jest w mieszkaniu, poprosili o pomoc straż pożarną. Strażacy rozstawili drabinę, zaś jeden z policjantów wspiął się po niej i wszedł przez otwarte okno do mieszkania znajdującego się na pierwszym piętrze. Poszukiwany mężczyzna wiedział, już że nie uniknie kary i oddał się w ręce mundurowych.

Mężczyzna został przewieziony do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe 10 miesięcy.

Źródło: podkom. Justyna Stopińska / ea / KPP Legionowo