Dwóch nieletnich zatrzymanych za posiadanie marihuany

Policjanci zatrzymali 16-letniego mieszkańca gm. Jabłonna. – Legionowscy policjanci ujawnili nieletniego posiadającego marihuanę. Dalsza praca funkcjonariuszy Zespołu ds. Nieletnich doprowadziła do zatrzymania kolejnego nieletniego. Za posiadanie środków odurzających odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich – informuje KPP Legionowo.

Funkcjonariusze legionowskiej patrolówki przy ul. Sobieskiego w Legionowie zdecydowali się podjąć interwencję wobec dwóch osób. Podczas kontroli okazało się, że 16-latek w plecaku, w paczce po papierosach miał schowaną torebkę foliową z zawartością suszu roślinnego. Badanie zabezpieczonej substancji wykazało, że jest to marihuana.

– W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że młody mieszkaniec gm. Jabłonna dostał susz od osoby poznanej przez portal społecznościowy. Żmudna praca policjantów z Zespołu ds. Nieletnich doprowadziła do zatrzymania 17-latka, który „podzielił” się marihuaną z wcześniej zatrzymanym kolegą. Obaj nieletni zostali przesłuchani, a następnie przekazani pod opiekę rodziców. O ich czynach zostanie powiadomiony Sąd Rodzinny i Nieletnich – informuje KPP Legionowo.

Źródło: KPP Legionowo

Mundurowi zwracają uwagę, że posiadanie nawet najmniejszej ilości środków odurzających jest zabronione. – Zabronione jest również udzielanie narkotyków innej osobie. Nawet, jeśli osoba udzielająca nie czerpie z tego tytułu korzyści majątkowych. Jeżeli czynów dopuszczają się osoby nieletnie podlegają odpowiedzialności przed sądem rodzinnym – czytamy.

Źródło: mł. asp. Agata Halicka/KPP Legionowo