Wójt wybuduje kanalizację w lesie

Kiedy usunięto z projektu wodno-kanalizacyjnego wiele gęsto zaludnionych ulic w Chotomowie, pozostawiono ulicę Poziomkową w Dąbrowie Chotomowskiej. Urząd Gminy zamierza poprowadzić sieć wod-kan przez około pół kilometra do domu znajdującego się w lesie.

Mieszkańcy północnego Chotomowa dziwią się, dlaczego w ich rejonie w najbliższych latach nie zostanie wybudowana kanalizacja, ani wodociąg. Jednocześnie podkreślają, że gęsto zaludnione tereny, na których mieszkają, pozwoliłyby gminie na osiągnięcie efektu ekologicznego. W ten sposób gm. Jabłonna miałaby duże szanse, że w kolejnych latach nie straci dofinansowania na budowę sieci wod-kan w Chotomowie i Dąbrowie Chotomowskiej.

– Będziemy ciągnęli kanalizację do jednego domu na odcinku około 0,5 km, co jest zaznaczone w koncepcji. Natomiast przy ul. Złotej, Dworcowej itd. kanalizacji ma nie być – mówił na kwietniowej sesji Witold Modzelewski, przewodniczący Rady Gminy.

Ul. Poziomkowa jest położona na granicy Dąbrowy Chotomowskiej z Olszewnicą Starą, która znajduje się już na terenie gm. Wieliszew.

– Chciałem do pana wójta zgłosić, że powinien pan ewentualnie wyrzucić ten jeden dom, bo wszyscy teraz będą panu wygadywać te 500 metrów – zwrócił się do wójta Chodorskiego radny Tomasz Wodzyński.

– Co to jest za dom? 500 metrów? Ktoś może powiedzieć czy to jest dom dziecka, gdzie jest potrzebna kanalizacja czy jakieś inne potrzeby i to natychmiastowe? – pytał wiceprzewodniczący RG, Włodzimierz Kowalik.

Wójt w trakcie sesji przemilczał temat inwestycji na ul. Poziomkowej.

Jabłonna Dla Mieszkańców