Pedofil nadal w więzieniu

40-letni mieszkaniec gm. Jabłonna, którego zdjęcie mieszkańcy naszej gminy udostępniali na Facebooku, nadal przebywa w więzieniu. Niektórzy z rodziców wskazywali, że może on obserwować ich dzieci. Policja nie wyklucza, że w Jabłonnie mogła pojawić się całkiem inna osoba mogąca popełnić przestępstwo tzw. pedofilii.

W poprzednim tygodniu informowaliśmy, że rodzice z Osiedla Przylesie, Leśnej i Bukowego Dworku wzajemnie ostrzegali się przed mężczyzną, który miał obserwować ich dzieci i częstować je słodyczami. Rodzice obawiali się, że może on być pedofilem. Podejrzenia padły na mężczyznę z terenu naszej gminy, którego policja zatrzymała 2 lata temu w związku z podejrzeniami o przestępstwa seksualne.

Więcej na ten temat TUTAJ.

Podczas wczorajszego posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa Publicznego Artur Purzycki, zastępca komendanta policji w Jabłonnie poinformował, że mężczyzna zatrzymany w 2015 roku, nadal przebywa w więzieniu. Tak samo jak druga osoba ze zdjęcia krążącego po internecie.

Policjant zauważył, że funkcjonariusze nie lekceważą zgłoszeń, ponieważ jeżeli nie mężczyźni ze zdjęcia, to istnieje ryzyko, że ktoś inny może chcieć zrobić krzywdę dzieciom. Policja wyjeżdża do każdego zgłoszenia w tej sprawie.

O komentarz poprosiliśmy również podkom. Emilię Kuligowską, oficera prasowego KPP w Legionowie: – Osoba ze zdjęcia na balkonie nie jest tą samą osobą, która jest przedstawiana na zdjęciu w internecie jako odbywająca karę pozbawienia wolności za pedofilię i zatrzymana w 2015 roku przez CBŚP w Poznaniu. Prosimy, żeby nadmiernie nie panikować, jednakże aby nie usypiać czujności i w przypadku zauważenia jakiejkolwiek podejrzanej sytuacji, jeśli chodzi o nasze dzieci, tj. próby zaczepienia dziecka czy dania mu słodyczy, natychmiast informować policjantów.

Jabłonna Dla Mieszkańców