Wójt planuje wycieczkę do Włoch

Trwają poszukiwania gminy partnerskiej, z którą Jabłonna nawiąże współpracę. W tym celu wójt zamierza zorganizować wyjazd do Włoch. Jarosław Chodorski nie umiał odpowiedzieć, czy delegacja zostanie opłacona z prywatnych pieniędzy, czy jednak z publicznych.

Od pewnego czasu po gminie krąży plotka, że wójt Chodorski zamierza w połowie najbliższego miesiąca wybrać się na wycieczkę do Vitorchiano we Włoszech. Wspomniane miasteczko od 2009 roku jest gminą partnerską Jabłonny.

Wójt na dzisiejszej sesji Rady Gminy potwierdził, że jabłonowscy samorządowcy wybiorą się do Italii. Jednak celem wyjazdu nie będzie Vitorchiano, ponieważ tamtejsi włodarze nie są zainteresowani kontynuacją współpracy, tylko inne miasteczko. Od początku kadencji trwa poszukiwanie nowej gminy partnerskiej.

– Nie jest to delegacja, tylko spotkanie robocze w celu zapoznania nowej gminy partnerskiej do ewentualnego podjęcia współpracy – mówił J. Chodorski.

– Czy mógłby pan podać skład delegacji? – zapytał Witold Modzelewski, przewodniczący Rady Gminy.

– Na dzień dzisiejszy nie ma jeszcze ostatecznego składu spotkania roboczego – odpowiedział wójt.

J. Chodorski poinformował, że na wyjazd zostaną zaproszeni przedstawiciele Rady Gminy. Jak okazało się, większość radnych oficjalnie o wyjeździe dowiedziało się jednak dopiero podczas dzisiejszej sesji, gdy wprost zapytano o to wójta. Nie wiadomo zatem, w jaki sposób jest kompletowany skład delegacji do Włoch i którzy radni mieli zostać zaproszeni na ten wyjazd.

W trakcie obrad wójt nie był w stanie przedstawić szczegółów dotyczących planowanej delegacji, nie zdradził również nazwy gminy, do której mają udać się jabłonowscy samorządowcy, jak i terminu wyjazdu. Obiecał jedynie, że kiedy będzie dysponował większą wiedzą, podzieli się nią z radnymi. Przewodniczący Modzelewski zapytał, z jakich środków finansowych będzie opłacony wyjazd do Włoch.

– Jak będę znał więcej szczegółów, wszyscy państwo dostaną informację – powtarzał wójt Chodorski.

Jabłonna Dla Mieszkańców