Wójt oskarża Legionowo. Poszło o szynę dla rowerów

Pod koniec grudnia w przejściu podziemnym PKP Legionowo zamontowano szynę schodową, dzięki której rowerzyści w bezpieczny i wygodny sposób mogą przenosić jednoślady. Czy podobne urządzenie pojawi się na PKP Chotomów? Wszystko wskazuje na to, że nie. Wójt Chodorski zasugerował, że w Legionowie mogło dojść do wykonania prywatnej prowizorki, ponieważ nasi sąsiedzi na pewno nie uzyskali zgody od PKP na montaż  szyny schodowej. – Wójt minął się z prawdą – odpowiada Urząd Miasta Legionowo.

Podczas lutowej sesji Rady Gminy radni zwrócili uwagę, że na PKP Legionowo w przejściu podziemnym zainstalowano szynę, która służy mieszkańcom do przenoszenie rowerów. Do tej pory rowerzyści musieli nosić rowery po schodach, z czym duże problemy miały osoby starsze i schorowane. Ta sama sytuacja dotyczyła, a raczej nadal dotyczy, PKP Chotomów. Tam szyna niestety nie została zainstalowana, mimo że od lat dopytują o nią mieszkańcy Dąbrowy Chotomowskiej i Chotomowa.

– Co do kwestii przejścia dla pieszych pod torami, omawialiśmy ją na spotkaniu z PKP i takiej zgody PKP nie ma. Legionowo takiej zgody nie uzyskało. Jak to jest zrobione (w Legionowie – przyp. red)? Nie wiem, może ktoś sobie prywatnie zrobił prowizorkę. Takiej zgody PKP nie wyrazi, bo nie będzie brało odpowiedzialności, że pani starsza będzie schodzić z rowerem i razem z nim spadnie – stwierdził wójt Jarosław Chodorski.

O komentarz poprosiliśmy Miasto Legionowo.

– Wójt minął się z prawdą – mamy zgodę PKP na montaż szyny schodowej – prowadnicy dla rowerów na schodach przejścia podziemnego w kierunku budynku dworca stacji kolejowej „Legionowo” – informuje Tamara Mytkowska, kierownik Referatu Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miasta Legionowa.

Szyna została zamontowana pod koniec grudnia 2016 roku.

Jabłonna Dla Mieszkańców