Wójt nie przepije pieniędzy z oszczędności po przetargu

– Nie przepijemy, niech pan się nie martwi – taką obietnicę wójt Chodorski złożył mieszkańcowi Jabłonny, gdy ten zapytał na co zostaną przeznaczone oszczędności uzyskane po przetargu na budowę łącznika ul. Zegrzyńskiej z Szarych Szeregów w Jabłonnie. Inwestycja jako priorytet miała zostać wykonana już w poprzednim roku.

Gmina Jabłonna podpisała umowę z firmą Czystość Spółka Jawna Szpańscy Jerzy, Jacek, Dawid z Wołomina na budowę łącznika ul. Zegrzyńskiej i Szarych Szeregów. W związku z tym, że firma zobowiązała się wykonać inwestycję za 431.138,12 zł, w budżecie gminy pojawiły się oszczędności, gdyż początkowo zaplanowano na budowę 700.000 zł. Dzięki dobremu wynikowi przetargu można będzie przeznaczyć ponad 268.000 zł na inne prace.

– Co z pozostałą częścią pieniędzy? Na co pan przeznaczy? – podczas zebrania wiejskiego w Jabłonnie jeden z mieszkańców zapytał, co zostanie zrobione za zaoszczędzoną kwotę.

Wójt podniósł głos i odpowiedział mieszkańcowi:

– Proszę pana, na drogi przeznaczymy. Nie przepijemy, niech pan się nie martwi – poinformował wójt Jarosław Chodorski.

Skontaktowaliśmy się z radnym Zenonem Chojnackim, który w ostatnich latach mocno zabiegał o budowę łącznika, pozwalającego mieszkańcom tamtej części Jabłonny na niedokładanie dodatkowych kilometrów, gdy wyjeżdżają ze swojego osiedla. W ten sposób już niedługo nie będą musieli jeździć do Jabłonny przez Legionowa, ponieważ gmina planuje zakończenie prac na 30 czerwca 2017 roku. Radny chciałby, żeby oszczędności poprzetargowe przeznaczyć na inwestycje na Bukowcu.

Inwestycja miała zostać wykonana już w 2016 roku, ale Urząd Gminy nie wyrobił się z jej realizacją.

Jabłonna Dla Mieszkańców