Włamał się do 28 piwnic w Jabłonnie. Policja zatrzymała go

Legionowscy kryminalni zatrzymali Adama M., któremu przedstawiono kilkanaście zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem do piwnic na terenie gm. Jabłonna. Sąd Rejonowy w Legionowie zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowanie na 3 miesiące.

W ostatnim czasie na terenie gm. Jabłonna dochodziło do kolejnych włamań do piwnic. Łupem sprawcy padały głównie elektronarzędzia, rowery i inne przechowywane tam przedmioty. Po jednym z takich zdarzeń policjanci dokonali zatrzymania 37-letniego Adama M., mieszkańca gm. Serock. Funkcjonariusze odzyskali część przedmiotów pochodzących z przestępstw.

– W trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał się  w sumie do usiłowania i dokonania włamań do 28 piwnic na terenie Jabłonny – informuje KPP w Legionowie.

Jak ustalili policjanci z legionowskiej komendy wspólnie z tamtejszą prokuraturą, mężczyzna najprawdopodobniej dokonywał również tego typu przestępstw na terenie powiatu legionowskiego i Warszawy. W ramach prowadzonego dochodzenia, po zebraniu materiału dowodowego, mężczyźnie zostaną przedstawione kolejne zarzuty. Jak podkreśla policja, sprawa ma charakter rozwojowy.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. KPP w Legionowie