Wisła rozgromiła Targówek!

Wisła Jabłonna nie pozostawiła żadnych wątpliwości, kto w tym sezonie jest lepszy i zdeklasowała GKP Targówek 5:1. Warszawska drużyna przed rozpoczęciem rundy wiosennej zastanawiała się nad wycofaniem z rozgrywek B-Klasy.

Kolejnym meczem, w którym podopieczni Ryszarda Stromeckiego chcieli wywalczyć 3 punkty, był wyjazd do Warszawy, gdzie ich przeciwnikiem był miejscowy GKP Targówek. W rundzie jesiennej wiślacy pokonali przeciwników po pięknym meczu 3:1 i liczyli, że ponownie zdobędą całą pulę.

Przed rozpoczęciem rundy rewanżowej mówiło się o tym, że GKP Targówek zostanie wycofany z rozgrywek z powodu zbyt małej liczby chętnych do gry. Gdyby tak się stało, byłoby bardzo szkoda, że zespół posiadający bogate tradycje i wiernych kibiców, znika z piłkarskiej mapy Mazowsza.

Na szczęście udało się znaleźć chętnych do gry w warszawskiej drużynie i mimo iż początek rundy mają fatalny, piłkarze nie poddają się i zapewne w przyszłym sezonie będą się liczyć w walce o awans.

Wiślacy zagrali o wiele lepiej niż tydzień wcześniej z Bednarską, a przede wszystkim poprawili skuteczność, co na pewno cieszy w kontekście kolejnych spotkań. Hat-trickiem popisał się Paweł Madej, dwie bramki dołożył Jarek Kowalski i Wisła wygrała 5:1. Dzięki temu zwycięstwu nasi piłkarze awansowali na czwarte miejsce.

W następnym spotkaniu Wisła zmierzy się u siebie z RKS II Mazur Radzymin. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 16 kwietnia o 11.00. Zapraszamy!

GKP Targówek – Wisła Jabłonna 1:5 (0:3)
Bramki: 35’ Paweł Madej (k), 40’ Jarosław Kowalski, 45’ Jarosław Kowalski, 60’ Paweł Madej, 90’ Paweł Madej
Skład: Tomasz Kokosiński – Piotr Małyszew, Łukasz Majewski, Michał Banaszek, Mikołaj Kropicz – Kamil Szraga (65’ Adam Fronczek), Mateusz Kowalski (K) , Cezary Kowalski (80’ Filip Romatowski), Karol Romatowski (70’ Adrian Polak) – Jarosław Kowalski (85’ Mariusz Derlacz ), Paweł Madej. Ponadto na ławce: Patryk Żemajtis, Radosław Paterek, Sebastian Strzyżewski.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. i na podstawie inf. Wisła Jabłonna