Wielki wyścig w Chotomowie

W niedzielę punktualnie o godz.11:00 rozpoczął się długo oczekiwany pierwszy w tym roku wyścig MTB organizowany przez Cezarego Zamanę. Mazovia MTB Zimą z sezonu na sezon przyciąga coraz większa rzeszę miłośników zimowej jazdy na rowerze, w tym najmłodszych adeptów kolarstwa. Na starcie stanęło, aż 400 zawodników!

Warunki na trasie były bardzo dobre. Temperatura dodatnia, dużo śniegu oraz słońce, które towarzyszyło uczestnikom na starcie. Nieliczne zmrożone koleiny dało się łatwo ominąć. Przewyższenia były niewielkie, jechało się lekko i przyjemnie czyli idealnie na początek sezonu. Tego typu maratony są bardzo specyficzne. Wiele zależy od pogody, ale przede wszystkim od dobrego przygotowania zaplecza całej imprezy.

Na dystansie Mega wśród pań najlepsza okazała się Anna Wysokińska (ProWomen MTB Team). Z niespełna minutową stratą dojechała Krystyna Żyżyńska-Galeńska (MYBIKE.PL). Trzecia sklasyfikowana została Gizela Rakowska z drużyny NORTHTEC-BIKE TEAM.

Na dystansie Mega wśród mężczyzn po zaciętym finiszu triumfował Artur Korc (KROSS Centrum Rowerowe Olsztyn). Na drugiej pozycji z zaledwie z 3-sekundową stratą dojechał Arkadiusz Jusiński (RENAULT TEAM). Trzecia pozycja przypadła Markowi Stramowi (Wkreceni Racing Team).

Wyścig w Chotomowie był pierwszym z trzech etapów cyklu Mazovia MTB Zimą 2015. Na kolejny start w Karczewie przyjdzie nam poczekać do 8 marca. Ostatnim, zamykającym cykl maratonem będzie impreza w Długosiodle na całkiem nowej trasie (22 marca), która debiutuje w tym roku.

Zdjęcia z wyścigu znajdują się TUTAJ.

Mazovia MTB