Skarga na wójt Muniak

Rada Gminy uznała za niezasadną skargę na działalność poprzedniej wójt Jabłonny. Mieszkaniec Skierd zarzucał Oldze Muniak nieprawidłowości przy wykonaniu inwestycji drogowych.

W trakcie styczniowej sesji radni przedstawili swoje stanowisko w sprawie skargi na działalność wójt Muniak. Uznali oni, że skarga jest niezasadna. Treść skargi, która została skierowane pod prace radnych jeszcze w październiku 2014 roku, była omawiana również na posiedzeniu Komisji Rewizyjnej.

Wnioskodawca skargi twierdził, że wójt Muniak złamała prawo, dopuszczając się nieprawidłowości przy wykonywaniu inwestycji drogowych w Skierdach. Według mieszkańca nieprawidłowości polegają na naruszeniu prawa przez wykonanie nakładki asfaltowej w ul. Skrajnej w 2009 r., na gruncie nie będącym własnością gm. Jabłonna oraz na doprowadzeniu do niekorzystnego rozporządzania majątkiem gminy poprzez zaniechanie dokończenia utwardzenia ul. Skowronkowej kostką brukową, a zamiast tego wykonanie prowizorycznych nakładek asfaltowych na ul. Skrajnej i Skowronkowej.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. Urząd Gminy