Wielki Czerwony Smok już nie połyka królewien

W ostatni czwartek maluchy z terenu naszej gminy spotkały się z… Czerwonym Kapturkiem, Królewną Śnieżką, Pinokiem, Małą Syrenką, Cliffordem i wieloma innymi bohaterami znanymi z bajek. Przedstawienia zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną cieszyły się dużym zainteresowaniem najmłodszych.

– Pani Małgorzata Karasińska, zaprzyjaźniona z naszą biblioteką, przeprowadziła dzieci przez wielki Baśniowy Świat, zarówno w Jabłonnie jak i w Chotomowie. Mogliśmy odwiedzić Czerwonego Kapturka (i Złego Wilka), Królewnę Śnieżkę i Krasnoludki, Pinokia, Małą Syrenkę, Clifforda, i wiele innych, których wszyscy doskonale znamy. Bajkowe postacie dzisiaj wybierały się na wielki bal i pozwoliły nam się przyjrzeć ich przygotowaniom – informuje biblioteka.

Niespodziewanie w środku podróży przez Bajkowy Świat z walizki wyskoczył Wielki Czerwony Smok. Na szczęście jednak nie okazał się groźny. Chciał spotkać się z maluchami, żeby powiedzieć, że połykanie królewien jest już passe i teraz połyka tylko… książki.

Warto dodać, że przedstawienia zostały zorganizowane w związku z Międzynarodowym Dniem Postaci z Bajek, który jest obchodzony 5 listopada. Bibliotekę odwiedziły wtedy dzieci z Gminnego Przedszkola oraz Bajkowego Domu.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. Gminna Biblioteka Publiczna