OSP Chotomów z nowym samochodem

Ochotnicza Straż Pożarna w Chotomowie zakupiła nowy pojazd. W piątkowe popołudnie do koszar trafił Ford Ranger, który został nabyty m.in. ze środków własnych OSP Chotomów.

23 października OSP Chotomów zakupiła samochód lekki ratowniczo-gaśniczy Ford Ranger z napędem 4×4, który ma służyć druhom jako pojazd typu leśnik. Jego zadaniem ma być szybki dojazd w miejsca niedostępne dla dużych samochodów. Ford Ranger kosztował 150.000 zł. Należy podkreślić, że 50.000 zł z tej kwoty pochodziło z dotacji od Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, natomiast 100.000 zł ze środków własnych OSP Chotomów.

– Jesteśmy jednostką najlepiej wyposażoną w sprzęt ratowniczo-gaśniczy w powiecie legionowskim i jedną z najlepiej wyposażanych w województwie mazowieckim. Mamy już wszystko, co jest potrzebne do ratowania życia i mienia ludzkiego – mówi Jacek Kalinowski, naczelnik OSP Chotomów.

Obecnie druhowie z Chotomowa dysponują samochodem ciężkim ratowniczo gaśniczym MAN (2010 rok), 2 samochodami średnimi ratowniczo-gaśniczymi Mercedes i STAR-MAN (oba 2015 rok), samochodem lekkim ratowniczo-gaśniczym Ford Ranger (2015 rok) i łodzią motorową do ratownictwa na wodzie (2004 rok).

– Przy okazji zapraszamy chętnych do wstąpienia do naszej jednostki. Nabór na strażaka cały czas trwa. Osoby, które chcą się zapisać, nie ponoszą żadnych kosztów. Szczegółowych informacji udzielamy pod adresem e-mail kalinowski@cool.pl lub nr tel. 664-473-560  – informuje naczelnik OSP Chotomów.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. OSP Chotomów