Wandale niszczą miejsce spotkań mieszkańców w Dąbrowie Chotomowskiej. Aż szkoda słów!
Miał służyć dzieciom, seniorom i całej lokalnej społeczności. Tymczasem na Placu Sołeckim w Dąbrowie Chotomowskiej od kilku tygodni dochodzi do coraz poważniejszych aktów wandalizmu. Znajdujący się tam namiot został pomazany markerami i przecięty, cały czas przewracane są stoły oraz krzesła. Pozostawiane są też potłuczone butelki i śmieci. Wandale za nic mają to miejsce…
Alarm podniosła Anna Tupalska, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Dąbrowie Chotomowskiej.
– To miejsce tworzymy wspólnie – społecznie, dla mieszkańców, dzieci, młodzieży i seniorów. Organizujemy tam warsztaty, spotkania i wydarzenia integrujące naszą wieś. Tym bardziej boli nas widok kolejnych zniszczeń – podkreśla.
Sprawa została zgłoszona na policję. O sytuacji poinformowano także szkołę. W działania zaangażowali się również Młodzieżowa Rada Gminy Jabłonna, OSiR oraz radny Radomir Czuderna.
– Bardzo prosimy wszystkich mieszkańców o zwracanie uwagi na to, co dzieje się na placu, szczególnie w godzinach wieczornych. Jeżeli widzicie niepokojące sytuacje – reagujcie lub informujcie odpowiednie osoby. Tylko wspólnie możemy zadbać o miejsce, które służy całej naszej społeczności. Szanujmy wspólne dobro – apeluje Anna Tupalska.
Fot. Anna Tupalska/Chotomów Północny – Sołectwo/Facebook
