W OBIEKTYWIE. Dlaczego mieszkańcy osiedla śmiecą?

Zastanawiają, śmieszą, denerwują, zmuszają do myślenia… Zdjęcia, bo właśnie o nich mowa, są w stanie wywołać skrajnie różne emocje. Z cyklu „W OBIEKTYWIE” dziś przenosimy się na boisko Wisły Jabłonna, gdzie kibice i piłkarze musieli porządkować teren zaśmiecony przez pobliskich mieszkańców.

Na początku kwietnia na naszą skrzynkę mailową wpłynęły zdjęcia, które wykonał jeden z kibiców Wisły jeszcze przed rozpoczęciem rundy wiosennej B-Klasy.

– Między Osiedlem Rajska Jabłoń a komisariatem znajduje się skrót, który biegnie obok boiska, z którego korzystamy. Co roku po zimie jest to samo. Jest tam pełno butelek, puszek i innych odpadów, można znaleźć nawet pełne torby śmieci. Nie rozumiem dlaczego część mieszkańców pobliskiego mieszkańców, zamiast wyrzucać śmieci do kosza, po prostu przerzuca je przez ogrodzenie na boisko? To zwyczajny brak kultury i bezmyślność, bo później muszą to sprzątać osoby związane z Wisłą. Czy te osoby robią taki bałagan też w swoich mieszkaniach? – mówi kibic Wisły.

Szanujmy zatem czyjąś pracę i dbajmy o porządek w naszej okolicy. Wyrzucenie puszki czy papierka do kosza to przecież nie jest wielki wysiłek, a znacznie poprawi estetykę Jabłonny.

Jabłonna Dla Mieszkańców