W niedzielę wybory do Sejmu RP i Senatu RP

W najbliższą niedzielę w godz. 7.00-21.00 odbędą się wybory do Sejmu RP i Senatu RP. Mieszkańcy gm. Jabłonna będą głosować w dziewięciu obwodach. Kto z naszych sąsiadów będzie ubiegać się o mandat posła?

W niedzielę, 25 października będziemy wybierać naszych przedstawicieli do Parlamentu. Trzech kandydatów, którzy ubiegają się o poselskie mandaty, mieszka na terenie naszej gminy. Są to: Agnieszka Rynecka, Cezary Pietruch (oboje Komitet Wyborczy Nowoczesna Ryszarda Petru) oraz Sławomir Guzik (Komitet Wyborczy KORWiN).

W wyborach miał również wystartować Piotr Trzaskoma (Koalicyjny Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni), ale ostatecznie wycofał swoją kandydaturę.

Co ciekawe, w kampanię wyborczą zaangażowali się lokalni włodarze. Wójt Jarosław Chodorski poparł polityka Platformy Obywatelskiej – Jana Grabca i wstąpił do jego komitetu honorowego. W skład tego samego komitetu wszedł także Witold Modzelewski, przewodniczący Rady Gminy.

W okręgu wyborczym nr 20, który obejmuje powiaty legionowski, nowodworski, warszawski zachodni, grodziski, piaseczyński i otwocki, wystartuje 195 kandydatów na posłów.

O mandat senatora z naszego okręgu (nr 40) ubiega się dwóch kandydatów, jednak żaden nie jest mieszkańcem ani gm. Jabłonna, ani powiatu legionowskiego.

Przed głosowaniem warto zapoznać się z granicami obwodów. Informacje na ten temat znajdują się TUTAJ. Z kolei nazwiska wszystkich kandydatów można zobaczyć TUTAJ.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. olsztyn.tvp.pl, arch. pryw., materiały wyborcze kandydatów