W jego mieszkaniu znaleźli amfetaminę i marihuanę. Czy znęcał się nad matką?

– Policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonnie zatrzymali mężczyznę związanego z przestępczością narkotykową – informuje kom. Justyna Stopińska z KPP Legionowo. W mieszkaniu funkcjonariusze ujawnili amfetaminę i marihuanę, zabezpieczyli również torebki foliowe tzw. „dilerki” oraz wagę elektroniczną. Decyzją sądu 21-latek trafił do aresztu.

Kilka dni temu mundurowi z Jabłonny w jednym z mieszkań zatrzymali 21-latka powiązanego z przestępczością narkotykową. W trakcie prowadzonych czynności na jaw wyszło, że mężczyzna znęca się psychicznie i fizycznie nad swoja matką. W trakcie przeszukania mieszkania policjanci ujawnili amfetaminę i marihuanę, a także wagę elektroniczną i tzw. „dilerki”. Z zabezpieczonych środków odurzających mężczyzna mógł przygotować kilkanaście porcji narkotyków.

W rozmowie z matką zatrzymanego śledczy ustalili, iż mężczyzna od blisko trzech lat, będąc pod wpływem alkoholu i najprawdopodobniej środków odurzających, znęcał się nad nią zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy śledczy przekazali do Prokuratury Rejonowej w Legionowie, gdzie prokurator przedstawił mężczyznom zarzuty. 21-latek usłyszał zarzut posiadania ilości substancji psychotropowych oraz przygotowania wprowadzenia do obrotu, jak również znęcania się nad osoba najbliższą. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwa mieszkańców powiatu grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Czynności w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie.

Źródło: kom. Justyna Stopińska/KPP Legionowo