Policyjny dozór za kradzież

Zachowanie 63-latka nie umknęło uwadze pracownika ochrony. W momencie, kiedy nieuczciwy klient chciał opuścić market budowlany ze skradzionym towarem, od razu został ujęty. Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali mężczyznę. Mieszkaniec Warszawy usłyszał zarzut kradzieży, za którą grozi kara nawet do 5 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.

Policjanci z Jabłonny otrzymali informację o mężczyźnie, który został przyłapany na kradzieży w jednym z miejscowych marketów budowlanych. Łupem mieszkańca stolicy padły dwie stacje zasilające o łącznej wartości ponad 10 000 złotych.

Mundurowi zatrzymali 63-latka i przewieźli do komisariatu. Odzyskany towar wrócił do dalszej sprzedaży. Po skompletowaniu materiału dowodowego śledczy przedstawili mu zarzut dokonania kradzieży.

Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Legionowie, nadzorujący postępowanie, zdecydował o objęciu mieszkańca Warszawy policyjnym dozorem. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: kom. Justyna Stopińska/KPP Legionowo