VIVOTRIO na niedzielnym koncercie w Pałacu

W najbliższą niedzielę o godz. 13.00 odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Pałacowe spotkania z muzyką”. Tym razem publiczność zostanie wprowadzona w świat Franza Schuberta i Arnolda Schönberga. Wstęp wolny.

Polska Akademia Nauk Dom Zjazdów i Konferencji w Jabłonnie zaprasza do Pałacu na koncert zespołu VIVOTRIO, w którego skład wchodzą Magdalena Kling-Fender (skrzypce), Robert Fender (wiolonczela) i Katarzyna Kling (fortepian). Zespół wystąpi pod kierownictwem artystycznym cyklu prof. Andrzeja Zielińskiego.

Trio, które zawiązało się w 1997 roku, ma w swoim dorobku szereg nagród zdobytych głównie indywidualnie, m. in. na: Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Łodzi, Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. K. Szymanowskiego w Łodzi, Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym im. D. Danczowskiego w Poznaniu, oraz Międzynarodowym Konkursie Indywidualności Muzycznych im. A. Tansmana w Łodzi.

Muzycy, prowadzący na co dzień również samodzielną działalność artystyczną dając koncerty kameralne i recitale solowe, mają także na swoim koncie występy z orkiestrami: Filharmonii w Łodzi, Bielską Orkiestrą Kameralną, Concerto Avenna oraz Polish Camerata w Łodzi. Zespół ma na swoim koncie także nagrania telewizyjne i radiowe, jak i nagranie płytowe.

Podczas niedzielnego koncertu usłyszymy utwory dwóch austriackich kompozytorów, których dzieli 100 lat w historii i niemal dwie epoki w muzyce. Pierwszy z nich to Franz Schubert – mistrz romantycznej liryki i twórca romantycznej liryki wokalnej, natomiast drugi – Arnold Schönberg, czyli kompozytor, dyrygent, pedagog, genialny samouk i twórca dodekafonii.

Jabłonna Dla Mieszkańców