Uważajcie na dzieci. Chciał podwieźć, a później jechał za dzieckiem

Wczoraj nad ranem kierowca czarnego pojazdu typu Jeep zaczepiał dziecko na przystanku szkolnym przy ul. Mazowieckiej w Skierdach. – Dziecko odmówiło wejścia do pojazdu i z krzykiem uciekło a kierowca jakiś czas podążał za nim – informuje sołtys Rajszewa Marek Sarnowski. Sprawą zajmuje się jabłonowska policja.

Jak informuje sołtys, do zdarzenia doszło w środę o godz. 7.20. Po odmówieniu wejścia do samochodu, kierowca podążał za dzieckiem. Na szczęście wróciło ono bezpiecznie do domu.

– W związku z tym powiadomiłem naszego Dzielnicowego, jutro porozmawiam jeszcze w tej sprawie z Komendantem Policji w Jabłonnie w kwestii zwiększenia patroli Policji w godzinach przebywania naszych dzieci na przystankach przy ul. Mazowieckiej – pisał wczoraj na Facebooku Marek Sarnowski.

Sołtys prosi rodziców, opiekunów i sąsiadów (mieszkańców) o zwracanie uwagi na swoje pociechy i w podobnych sytuacjach o natychmiastową reakcję. – Powiadomcie Naszą Policję pod numerami telefonów: 22 774 43 44; 600 997 266 lub 112 lub 997 – czytamy.

Policja prosi o zapamiętanie wszystkich szczegółów, najlepiej nr rejestracyjny pojazdu, marka oraz charakterystyka osoby.

fot. pixabay