Areszt za groźby i stalking

– Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o stalking i groźby karalne. Z ustaleń wynika, że mężczyzna nachodził kobietę w miejscu zamieszkania, wydzwaniał do niej oraz groził. Podejrzany usłyszał zarzuty i został zastosowany wobec niego dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej, który szybko „złamał”. Sąd zdecydował o jego tymczasowym areszcie na trzy miesiące – informuje Komenda Powiatowa Policji w Legionowie.

Do legionowskiej komendy zatelefonowała mieszkanka gm. Jabłonna i poinformowała, że jest nękana przez swojego męża, z którym jest w separacji. Na miejsce skierowani zostali policjanci, którym kobieta dokładnie opowiedziała co się działo w jej życiu, kiedy to mężczyzna nachodził ją w miejscu zamieszkania czy niepokoił telefonami. Dochodziło również do przemocy fizycznej i psychicznej, były groźby pozbawienia życia i zdrowia.

Policjanci zatrzymali 34-latka, kiedy ten ponownie przyszedł pod dom pokrzywdzonej. Po zgromadzeniu materiału dowodowego śledczy przedstawili mężczyźnie zarzuty dotyczące gróźb karalnych i stalkingu.

Wobec mężczyzny został zastosowany dozór policyjny i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. Jednak 34-latek nie wykorzystał szansy, jaką otrzymał od organów ścigania i ponownie zaczął nachodzić kobietę. Mieszkaniec Warszawy został zatrzymany i decyzją sądu trafił do aresztu na trzy miesiące.

Źródło / fot.: KPP Legionowo / podkom. Justyna Stopińska