Utrudnienia w Chotomowie. „To skandal, że prace prowadzone są wraz z początkiem roku szkolnego”

Korek ciągnący się od Dąbrowy Chotomowskiej, dzieci spóźnione na lekcje, a dorośli do pracy i do tego masa nerwów. To efekt źle rozplanowanej budowy kanalizacji w ul. Partyzantów przy Szkole Podstawowej nr 2 w Chotomowie. Dopiero po interwencji internautów na budowie pojawiły się osoby kierujące ruchem, co dziś częściowo usprawniło przejazd samochodów.

– Czy to jest normalne że budowę kanalizacji pod szkołą rozpoczyna się tydzień przed rozpoczęciem roku szkolnego? A teraz korek ciągnie się od Dąbrowy Chotomowskiej? 20 minut to za mało żeby dotrzeć do połowy wiaduktu. Panie Wójcie Jarosław Chodorski czy to jest normalne Pana zdaniem? – zapytała wczoraj na Facebooku p. Agnieszka.

Co na to inni?

Jej zdanie podzielali także inni internauci. – To jest skandal że nie wytyczono objazdu, to jest skandal że prace są prowadzone z początkiem roku szkolnego, to jest skandal że nikt nad tym nie panuje. Ale ja się po obecnych władzach gminy niczego dobrego nie spodziewam – pisał p. Michał.

– Popieram, bardzo nieprzemyślane. Rano większość wyjeżdża, wieczorem wraca. Należy skorygować światła lub w godzinach szczytu, szczególnie rano postawić człowieka. Korek rano faktycznie sięga do Dąbrowy Chotomowskiej – stwierdziła p. Agnieszka.

– To samo pytanie nasuwa mi się od tygodnia. Mieli na to całe wakacje, to kopali na innych ulicach. Korki w najbardziej newralgicznych godzinach to jedno, a co z bezpieczeństwem dzieci, które idą do szkoły? Czy ktoś o tym pomyślał? – denerwowała się p. Ewa.

P. Marta zauważyła, że: „Stałam dzisiaj ponad pół godziny w korku. W tym urzędzie chyba są oderwani od rzeczywistości, żeby wykonywać roboty na początku roku szkolnego, jak wcześniej mieli kilka miesięcy mniejszy ruch z powodu epidemii…”, z kolei p. Marek dodał: „Ja napiszę wprost, chyba debil ustawiał synchronizację tych świateł. Wahadło o długości 30m a po zapaleniu się czerwonego po jednej stronie, zielone po drugiej zapala się po ok 3min. Naprawdę tyle czasu jest potrzebne żeby odróżnić 30m odcinek z samochodów?”.

Z naszą redakcją kontaktowali się rodzice, którzy informowali nas, że ich dzieci spóźniły się na zajęcie szkolne. W korku stały również autobusy szkolne.

Komunikat gminy

Po rozpętaniu burzy w internecie przez mieszkańców Chotomowa i Dąbrowy Chotomowskiej, Urząd Gminy postanowił wydać komunikat.

– Na odcinku od ul. Pięknej w stronę ul. Kościelnej obowiązuje czasowa organizacja ruchu, wprowadzająca ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną. Należy spodziewać się utrudnień w rejonie ronda w Chotomowie, zwłaszcza w godzinach porannych. Utrudnienia potrwają kilkanaście dni, do momentu zakończenia budowy sieci kanalizacyjnej w ulicy Partyzantów – czytamy we wtorkowym komunikacie na stronie Urzędu Gminy.

Jest poprawa?

Dziś sytuacja w okolicy Szkoły Podstawowej nr 2 częściowo poprawiła się. Wykonawca wydelegował pracowników do kierowania ruchem.

– Doszły mnie słuchy, że dziś ruch przy szkole odbywa się sprawniej, dzięki zaangażowaniu dodatkowych osób do jego sterowania. Dziękuję Wszystkim zaangażowanym w poprawę tej sytuacji, tj. członkom naszej grupy, którzy o problemie zaczęli mówić głośno, Wszystkim tym, którzy wysłali wiadomość/ lub zadzwonili do UG i w końcu tym, którzy wprowadzili niezbędne zmiany – napisała p. Sylwia.

Z kolei p. Michał zauważył, że nadal występują duże utrudnienia. – Niestety nie podzielam entuzjazmu w kwestii „sprawniej”. Kierując się wczorajszym doświadczeniem wyszedłem wcześniej – niestety również „stojąca imprezka” zaczęła się w połowie wiaduktu i toczyłem się z 15 minut do samej szkoły a gdy dotarłem to pracownicy byli zajęci raczej oglądaniem czy barierka dobrze i równo stoi – niekoniecznie martwiąc się o udrożnienie koreczka. Poza tym pojęcie „w szczycie” dotyczy tylko dostarczających dzieci przed 8 rano – czytamy.