Nowy samochód dla urzędu. Może kosztować 151.000 złotych

Urząd Gminy zakupi nowy samochód na potrzeby pracowników Wydziału Gospodarki Komunalnej. Wójt Jarosław Chodorski zamierza przeznaczyć na ten cel 151 tysięcy złotych. – Ta kwota od początku jest przesadzona i zwyczajnie zawyżona. W tej cenie możemy kupić 2 samochody – skwitowała radna Aneta Mrozek.

– Kupujemy dla gminy samochód dostawczy za 151 tysięcy złotych, a nie szukając jakoś daleko to Fiat Professional Ducato kosztuje od 73 tysięcy złotych (…). Dlaczego ta kwota jest aż tak wysoka? – zapytała podczas sierpniowej sesji radna Aneta Mrozek.

Wójt zauważył, że do tej pory jeszcze nie dokonano zakupu, tylko wykonano jedynie rozeznanie rynku. – W związku z tym planujemy taką kwotę. Jak będziemy znali wykonawców, którzy zgłoszą się do postępowania przetargowego, to być może kupimy za 100 tysięcy złotych jak będzie taka oferta. Zarezerwowane mamy 151 tysięcy złotych – poinformował Jarosław Chodorski.

Zdaniem wiceprzewodniczącej rady Joanny Doktor cały czas przybywa zadań pracownikom gospodarki komunalnej. Dlatego warto pomyśleć o zakupie kolejnego pojazdu. – Kwestia ceny to już jest wypadkowa. Jak uda się kupić taniej to po prostu będzie taniej. Obyśmy jeszcze nie musieli podejmować decyzji o zwiększeniu tego budżetu – zauważyła Joanna Doktor.

– Nie kwestionuję, że samochód przyda się gminie. Kwestionuję jego cenę, ponieważ w tej cenie możemy kupić 2 samochody – mówiła Aneta Mrozek.

fot. pixabay – zdj. ilustracyjne