Urząd Gminy apeluje do mieszkańców o bieżące uprzątanie zalegającego śniegu

Urząd Gminy Jabłonna – w związku z występującymi i nadal prognozowanymi opadami śniegu – przypomina mieszkańcom o obowiązku odśnieżania dachów. Urzędnicy zwracają również uwagę, że ostatnie opady śniegu nie sprzyjają kierowcom i proszą o zachowanie należytej ostrożności na drogach.

Do odśnieżania dachów zobowiązani są nie tylko właściciele, ale także zarządcy nieruchomości. – W związku z powyższym, prosi się Mieszkańców gminy o bieżące uprzątanie zalegającego śniegu na dachach, jak i usuwanie sopli zwisających z dachów i balkonów – zwraca uwagę Urząd Gminy.

Jak zauważają urzędnicy: „Obciążone zalegającym śniegiem dachy stanowią zagrożenie nie tylko dla osób znajdujących się w obiektach lub na ich terenie, ale także dla przypadkowych przechodniów”.

Na drogach niebezpiecznie

– Ostatnie opady śniegu nie sprzyjają kierowcom, a silny mróz daje się we znaki wszystkim mieszkańcom. Niestety, jak prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, czeka nas dalszy spadek temperatury. Prosimy zatem o zachowanie należytej ostrożności! – apeluje Urząd Gminy.