Atak zimy w gm. Jabłonna. Sołtys: od rana dobijam się do wójta o działanie w sprawie odśnieżania

Radni i sołtysi zasypywani są telefonami od zdenerwowanych mieszkańców, którzy apelują o odśnieżenie praktycznie większości dróg na terenie gm. Jabłonna. – W końcu wieczorem coś zaczęło się dziać, a mianowicie (mówiąc w skrócie) zadzwonił do mnie przed chwilą Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej UGJ i powiedział, że działają i będą odśnieżać całą noc, tak aby zdążyć na czas z drogami do rana – pisze na Facebooku sołtys Rajszewa Marek Sarnowski.

Jak przekazuje Marek Sarnowski od rana dobijał się do wójta o informacje i działanie w sprawie odśnieżania. Dodaje również, że drogowcy „kończą Jabłonnę i przechodzą na wsie Zachodnie, od Rajszewa mają zacząć”. Sołtys poprosił, aby w pierwszej kolejności zostały odśnieżone ulice: Mazowiecka, Jaśminowa, Golfowa i Wiosenna.

– Ponadto Naczelnik powiedział, że sypiają (przysłowiowe) „po dwie godziny na dobę” i czynią jeszcze inne działania celem utrzymania w należytej kondycji nasze drogi gminne. Nie chcę komentować, mam za mało wiedzy w temacie, ale moim zdaniem to coś chyba nie gra z tą firmą odśnieżającą (chyba)? – przekazuje Marek Sarnowski.

fot. Sołtys Rajszewa/Facebook