Ubliżał, groził, zniszczył drzwi wejściowe do domu. W areszcie spędzi najbliższe dwa miesiące

Środek zapobiegawczy w postaci dwóch miesięcy aresztu zastosował sąd wobec 55-letniego mężczyzny, który znęcał się nad rodziną. Podczas kolejnej awantury uszkodził również drzwi wejściowe do domu. W momencie zatrzymania przez mundurowych mieszkaniec powiatu legionowskiego w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę. Policyjny patrol został wezwany na interwencję do jednego z domów w Legionowie, gdzie mężczyzna wszczął awanturę. Pijany 55-latek oprócz wyzwisk kierowanych w stronę żony i córek, wypędzał kobiety z domu, groził im utratą życia i zdrowia. Dodatkowo agresor metalowym łomem zniszczył drzwi wejściowe do domu.

Policjanci zatrzymali 55-latka i osadzili w policyjnej celi. W trakcie dalszych czynności śledczy ustalili, że taka sytuacja w rodzinie trwała od kilku miesięcy. Policjanci zebrali materiał dowodowy z którego wynika, że podczas wielokrotnych awantur mężczyzna poniżał pokrzywdzone, groził uszkodzeniem ciała, czy podpaleniem domu.

Mieszkaniec powiatu legionowskiego usłyszał zarzut znęcania się nad osobami najbliższymi, odpowie również za kierowanie gróźb karalnych i zniszczenie mienia. Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Legionowie zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.

 Źródło: podkom. Justyna Stopińska / KPP Legionowo