Otwarty Turniej Wiedzy Pożarniczej

W piątek (11.03) w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Legionowo, odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Naszą gminę reprezentowało 5 uczniów.

Turniej podzielony był na dwie części. W pierwszej zawodnicy rozwiązywali test w którym musieli odpowiedzieć na 30 pytań. Pięć najlepszych osób przeszło do drugiego etapu, którym był egzamin ustny.

Nasi mieszkańcy zajęli również miejsca na podium. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych Mateusz Skibiński uczeń Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i członek OSP Jabłonna zajął drugie miejsce. W kategorii szkół podstawowych, czwarte miejsce zajął Maciej Turczyński ze Szkoły Podstawowej w Chotomowie.

Mateusz Skibiński:

Maciej Turczyński:

Wszystkim zawodnikom podziękowania za udział wręczyli przedstawiciele samorządów lokalnych na czele z wicestarostą Jerzym Zaborowskim.