Tratwa wypłynęła w wyjątkowy rejs do Gdańska. Pomogli dzieciom

Stało się! Tratwa Pełna Reklam wypłynęła w kilkunastodniowy rejs do Gdańska. Pomysłodawcy akcji przekazali Szkole Podstawowej w Jabłonnie 2.100 złotych na zakup szafek do szatni. Tak mieszkańcy pomagają mieszkańcom gm. Jabłonna!

W poniedziałek, 11 lipca w Twierdzy Modlin odbyła się wyjątkowa uroczystość. We wczorajsze popołudnie do tamtejszej bazy OSP Ratownictwo Wodne w Nowym Dworze Mazowieckim przypłynęła tratwa, która ma do pokonania blisko 500 kilometrów. W malowniczej Twierdzy odbyła się oficjalna uroczystość przekazania środków finansowych na rzecz jabłonowskiej szkoły. W spotkaniu uczestniczyło kilkadziesiąt osób, w tym m.in. radne Dorota Świątko i Marta Lipińska, dyrektor SP w Jabłonnie Agata Gołowicz, wicedyrektor SP Joanna Marjańska, red. naczelny portalu „Jabłonna Dla Mieszkańców” Daniel Szablewski oraz mieszkańcy gm. Jabłonna.

Organizatorzy akcji, którymi są radny Marek Zieliński oraz przedstawiciele Fundacji Pomocy Dzieciom Podaj Rękę Małemu Przyjacielowi – Dariusz Koral i Jakub Janik, zebrali na rzecz Szkoły Podstawowej w Jabłonnie 2.100 zł. Dzięki nim już w nowym roku szkolnym dzieci będą mogły korzystać z nowych szafek w szatni. Brawo!

Warto podkreślić, że spory wkład w powodzenie rejsu mieli sponsorzy, którzy wykupili banery znajdujące się na tratwie. Są nimi: Dom Weselny Eden w Suchocinie, GudelTravel, Airconditioning Daniel Paciorkowski, GoldKey, radni z Jabłonny oraz Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim.

Po zakończeniu części oficjalnej odbyło się wspólne ognisko, przy którego przygotowaniu pomogli strażacy z OSP Ratownictwo Wodne. Dyskusje na temat rejsu toczyły się w miłej atmosferze do późnych godzin wieczornych.

Przypomnijmy, że pomysł zbudowania tak nietypowego obiektu, jakim jest tratwa, narodził się w głowie radnego Marka Zielińskiego po ostatnich wakacjach. Z czasem idea zamieniła się w realne działania i już w maju doszło do uroczystego wodowania tratwy. Radny w ciągu najbliższych dni wraz z załogą pokona 496 kilometrów i będzie jeszcze przepływał w okolicy m.in. Płocka, Włocławka, Ciechocinka, Torunia i Grudziądza. Rejs zakończy się w Gdańsku.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. Marek Karpowicz