Tragiczny poniedziałek w Jabłonnie

Aż do czterech kolizji drogowych doszło w poniedziałek w Jabłonnie. Przejazd na czerwonym świetle, niedostosowania szybkości do warunków jazdy, nieudzielenie pierwszeństwa oraz nieostrożne wyprzedzanie to główne przewinienia kierowców, którzy doprowadzili do stłuczek.

Pierwsza ze stłuczek wydarzyła się już o godz. 6.30 na skrzyżowaniu DK61 z ul. Brzozową. 27-letni Ukrainiec, który kierował Dacią, nie ustąpił pierwszeństwa Citroenowi i próbował przejechać na czerwonej sygnalizacji.

O godz. 9.20 doszło do kolejnej kolizji na obwodnicy. Tym razem 32-letnia kierująca Citroenem uderzyła w tył Peugeota. Jak ustaliła policja, sprawczyni nie dostosowała szybkości do panujących warunków na drodze.

U zbiegu ul. Wyszyńskiego i Akademijnej 45-letni kierowca Mercedesa Benz Vito nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z BMW. Do stłuczki doszło o godz. 12.25.

O godz. 15.40 na wysokości ul. Zegrzyńskiej 11 mężczyzna w wieku 49 lat próbował wyprzedzić Toyotę, jednakże podczas wykonywania tego manewru kierujący Renault zderzył się z jadącym obok samochodem.

Wszyscy uczestnicy kolizji byli trzeźwi i nie wymagali interwencji medycznych. Sprawców stłuczek policja ukarała mandatami.

Jabłonna Dla Mieszkańców