Szukamy oprawcy owczarka niemieckiego

W sobotę, 15 sierpnia do nowodworskiego schroniska dla bezdomnych psów, prowadzonego przez fundację Przyjaciele Braci Mniejszych, trafił ranny pies w typie owczarka niemieckiego. Istnieje podejrzenie, że psiak ciągnięty był na lince za samochodem.

Wokół szyi była widoczna głęboka, ropiejąca rana, miał też głębokie rany dłoni i prawej stopy, penetrujące do kości. Dodatkowo duży obrzęk stawu nadgarstkowego, złamanie trzeciego kręgu szyjnego. Ze względu na złe rokowanie zdecydowano o jego eutanazji.

– Kim trzeba być, żeby tak potraktować psa? Chyba nie człowiekiem – komentują  przedstawiciele fundacji. Zwierzę znaleziono na DW622 między Maryninem a Stanisławowem w gminie Serock.

Może ktoś był świadkiem tego czynu, może ktoś coś widział? A może psiak mieszkał w waszym sąsiedztwie i wiecie kim jest jego właściciel? Psiakowi już nie pomożemy, ale może uda się znaleźć tego drania, który tak go potraktował!

Sprawa jest również zgłoszona na policję.

Anonimowi sponsorzy przekażą 3000 zł dla osoby, która wskaże oprawcę!

Gdyby ktoś coś widział, wiedział, prosimy o kontakt pod telefonem 795 845 242 lub mailem: fpbm_adopcje@wp.pl.

Na wszelkie sygnały czeka również redakcja Wirtualnego Legionowa pod numerem 22 713-02-12 lub adresem e-mail redakcja@wirtualnelegionowo.pl. Wiadomości można także wysyłać na kontakt@jablonnadlamieszkancow.pl.

fot. Fundacja Przyjaciele Braci Mniejszych