Szpital w Legionowie. Szef MON: prace są zaawansowane

– Można powiedzieć, że budowa szpitala w Legionowie jest już na ostatniej prostej. Planowane otwarcie szpitala było na drugi kwartał 2022 roku. Wiele na to wskazuje, że szpital przyjmie pacjentów wcześniej. Najważniejsze jest to, że szpital powstaje, a prace są zaawansowane – mówił Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.

Budowany w Legionowie szpital będzie filią Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Według założeń, szpital będzie przystosowany do jednoczesnej hospitalizacji 90 pacjentów. W szpitalu będzie funkcjonować 6 oddziałów, w tym m. in. kardiologiczny, okulistyczny, chirurgiczny i chorób wewnętrznych. Planowane jest także utworzenie bloku operacyjnego.

– 30 spośród 90 łóżek będzie przeznaczonych na intensywną terapię. Kadra szpitala będzie składać się w dużej mierze z pracowników Wojskowego Instytutu Medycznego, będzie to nowoczesny szpital, adekwatny do potrzeb i oczekiwań – podkreślił szef MON.

W czasie konferencji minister Mariusz Błaszczak przypomniał, że szpital będzie przyjmował żołnierzy Wojska Polskiego oraz mieszkańców powiatu legionowskiego i okolic. – Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do jego budowy. Szpital będzie gotowy już niedługo i podkreślam, szpital ma charakter wojskowy, ale jest otwarty oczywiście dla wszystkich mieszkańców Legionowa i powiatu legionowskiego – dodał minister.

Budynek szpitalny będzie liczył 5 kondygnacji naziemnych oraz parking podziemny. Zatrudnienie w nowym szpitalu znajdzie blisko 250 osób.

Źródło: MON, fot. Leszek Chemperek