Szczepienia przeciw COVID-19. Tygodniowo 30 dawek szczepionki

– Z uwagi na to, że w dniu rozpoczęcia szczepień, tj. 25 stycznia dysponować będziemy jedynie 30 dawkami szczepionki tygodniowo, nie wszyscy chętni do szczepienia w naszych przychodniach, mogli zarejestrować się do naszych punktów szczepień przez infolinię Ministerstwa Zdrowia oraz Internetowe Konto Pacjenta – informuje Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Jabłonnie.

O północy z czwartku na piątek rozpoczęła się rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 osób z rocznika 1941 i roczników niższych. – Osoby, które zgłosiły chęć szczepienia w naszej Przychodni, przed dniem 15.01.2021, zostały poinformowane telefonicznie o dacie i godzinie wyznaczonego szczepienia. Tych z Państwa, którzy jeszcze nie otrzymali od nas telefonu, proszę o kontakt z przychodnią, gdyż z powodu błędnego nr telefonu nie mogliśmy się z Wami skontaktować – przekazuje SZPZOZ w Jabłonnie.

Jak dodaje SZPZOZ w Jabłonnie, od 22.01.2021 na szczepienie będą mogli rejestrować się pacjenci w wieku 70 lat i więcej.

W dalszym ciągu do dyspozycji są trzy drogi rejestracji:

  • Telefoniczna – przez rejestrację naszych przychodni (22 782 43 35 – Jabłonna i 22 772 62 95 – Chotomów)
  • Telefoniczna – przez infolinię Ministerstwa Zdrowia – 989
  • Internetowa – przez Internetowe Konto Pacjenta (IKP)

Ponadto SZPZOZ w Jabłonnie informuje:

  • Pacjentów w wieku 18-69 lat zachęcamy do składania deklaracji na szczepienie przez stronę internetową www.gov.pl/szczepimysie. Po uruchomieniu zapisów dla Waszej grupy wiekowej, zostaniecie o tym poinformowani drogą mailową.
  • Osoby, które nie mają możliwości samodzielnego dotarcia do punktu szczepień lub dysponują orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności, mogą zgłosić potrzebę transportu bezpośrednio w Urzędzie Gminy Jabłonna pod nr tel.: 22 767 73 46 (od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15) lub w rejestracji przychodni podczas zapisu na szczepienie. W wypadku kiedy transport na szczepienie uzgadniać będzie rejestracja naszych przychodni, proszę o wypełnienie oświadczenia o wyrażeniu zgodny na udostępnienie swoich danych osobowych do Urzędu Gminy w Jabłonnie. Jeżeli pacjent nie wyrazi takiej zgody, to samodzielnie musi zadzwonić do koordynatora gminnego w sprawie organizacji transportu do punktu szczepień bądź zorganizować transport we własnym zakresie.
  • Pacjenci, którzy wymagają transportu z powodu posiadania orzeczenia o znacznym stopniu niepełnosprawności mogą zostać poproszeni przez gminę o okazanie orzeczenia.
  • Dokumenty niezbędne do zaszczepienia w naszych przychodniach dostępne są na naszej stronie internetowej www.zozjablonna.pl – zakładka INFORMACJE DLA PACJENTA/SZCZEPIENIA COVID-19.