Nietrzeźwy kierowca z dożywotnim zakazem złapany na Marmurowej. Jechał bez świateł

Policjanci z legionowskiej drogówki zatrzymali na ul. Marmurowej w Jabłonnie nietrzeźwego kierowcę, który miał blisko 2 promile w organizmie. 48-latek miał również dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Kilka dni temu na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa zostało naniesione zgłoszenie dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości na ul. Marmurowej, po czym informacja została przekazane do weryfikacji policjantom ruchu drogowego.

We wtorek (19.01) około godz. 15.00, podczas kolejnej kontroli tego miejsca, mundurowi zwrócili uwagę na jadącego opla bez włączonych świateł. Postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli, żeby przypomnieć mu o obowiązkowym oświetleniu.

– W trakcie kontroli policjanci od kierowcy wyczuli woń alkoholu. Alkomat wykazał w organizmie 48-latka blisko 2 promile. Podczas dalszych czynności wyszło na jaw, że mieszkaniec Warszawy, decyzja sądu ma dożywotni zakaz prowadzenie pojazdów mechanicznych. Teraz sprawą nieodpowiedzialnego kierowcy zajmie się sąd. Za popełnione przestępstwa 48-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – mówi podkom. Justyna Stopińska z KPP Legionowo.

Jak zgłaszać wykroczenia?

Policjanci zachęcają do współpracy i korzystania z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki takiemu współdziałaniu oraz wymianie informacji pomiędzy mieszkańcami, a mundurowymi skuteczniej osiągnie się wymierne efekty zmierzające do poprawy bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania.

Pamiętać jednak należy, że mapa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 i 997. – Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji – dodaje podkom. Justyna Stopińska.