Święto Gminy Jabłonna bez gwiazdy wieczoru

Tegoroczne Święto Gminy Jabłonna odbędzie się bez koncertu gwiazdy wieczoru. Nie będzie zatem Dody, Maryli Rodowicz, ani takich kapel jak Enej czy Bajm. Będzie za to gala disco polo i prawdopodobnie namiot dla VIP-ów.

4 września mieszkańcy gm. Jabłonna będą mieli okazję pobawić się na tradycyjnym Święcie Gminy Jabłonna. Podobnie jak w poprzednich latach, odbędzie się ono na terenie zespołu pałacowo-parkowego.

– Będzie zabawowo, ludycznie, lekko i rozrywkowo – zapowiada część artystyczną Grzegorz Przybyłowicz, dyrektor GCKiS.

Organizatorzy zrezygnowali z zaproszenia gwiazdy wieczoru. Powód? Pieniądze. Dyrektor Przybyłowicz powiedział wprost, że woli przeznaczyć środki finansowe na dokończenie remontu szatni piłkarskich przy Domu Ogrodnika niż zakontraktowanie – na przykład – zespołu Bajm.

Niemniej jednak występy artystyczne będą. Planowana jest gala disco polo, która będzie trwać w godz. 17.00-23.00. Dyrektor Przybyłowicz zapowiedział, że wystąpią na niej artyści, którzy mają „po milion otwarć na youtube”, ale nie będzie Zenka Martyniuka. Nie zabraknie również wyborów miss disco polo. Jeszcze przed galą zaprezentują się zespoły działające przy GCKiS, w tym Moderato. Swój występ zapowiedziała także orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej w Chotomowie.

– Czasami jesteśmy zapraszani na tego typu imprezy w ościennych gminach. Powinno być jakieś miejsce, może namiot, gdzie można byłoby spokojnie usiąść, wypić kawę czy porozmawiać z zaproszonymi gośćmi takimi jak starosta czy prezydent. Była tu taka tradycja, że był taki namiot. Inaczej po prostu pojawiają się krępujące sytuacje, że trzeba szukać miejsca gdzieś przy stole czy sprzątać kufle po piwie, żeby kogoś przyjąć – mówił na posiedzeniu Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Witold Modzelewski, przewodniczący Rady Gminy.

– Przyjąłem do wiadomości, pomyślimy jak to zrobić – odpowiedział dyrektor Przybyłowicz, dodając jednocześnie, że strefa dla VIP-ów będzie musiała być obsługiwana przez ochronę, co będzie wiązać się z dodatkowym wydatkiem.

Ponadto na Święcie Gminy Jabłonna nie zabraknie wystawy militarnej, punktu honorowego krwiodawstwa, atrakcji dla dzieci, stoisk promocyjnych i pokazów jazdy konnej oraz strażaków.

Jabłonna Dla Mieszkańców