Święto Gminy bez gwiazdy muzyki rozrywkowej

– Chcemy skończyć z chałturą, czyli drogimi zespołami rozrywkowymi, których mamy pełno w telewizji i które występują oraz straszą we wszystkich ościennych gminach – mówi Grzegorz Przybyłowicz, dyrektor GCKiS. W tym roku obchody Święta Gminy Jabłonna mają być kulturalne, a gwiazdą imprezy będzie orkiestra symfoniczna.

Nie Bajm, Perfekt czy Budka Suflera wystąpią na Święcie Gminy Jabłonna 2015, tylko orkiestra symfoniczna. Jak przekonuje dyrektor GKCiS, w tym roku organizatorzy zamierzają zaproponować mieszkańcom imprezę o nieco wyższych walorach estetycznych i kulturalnych niż w ubiegłych latach.

– Planujemy koncert największych hitów muzyki filmowej w wykonaniu orkiestry symfonicznej. Zrobilibyśmy scenę na tle Pałacu, do tego iluminacja świetlna. To będzie inny gatunek muzyki, ale dobry do słuchania. Chcemy pokazać muzykę lepiej podaną i wykonaną. Mamy nadzieję, że mieszkańcy przyjmą z zadowoleniem tę ofertę – przekonywał na wczorajszym posiedzeniu Komisji Oświaty, Kultury i Sportu G. Przybyłowicz.

Warto podkreślić, że występ wspomnianej gwiazdy nadal stoi pod znakiem zapytania. Powód? Trwają rozmowy ze sponsorami, od których pomocy zależy obecność tego punktu programu.

Wiadomo jednak, że na wrześniowym Święcie Gminy Jabłonna na pewno pojawi się wystawa militarna, jak również zostaną przeprowadzone zawody konne i pokaz wyścigów chartów.

Z kolei właściciele stoisk handlowych muszą przygotować się na restrykcyjną selekcję. Będzie więcej stoisk z ofertą kulturalną, organizacji pozarządowych i instytucji współpracujących z gminą. Kto zatem nie będzie mile widziany? -W tym roku chcemy ochronić mieszkańców przed stoiskami z tandetną, chińską produkcją. Nie chcemy stoisk, które kojarzą się z bazarem i najtańszym jarmarkiem – poinformował G. Przybyłowicz.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. Urząd Gminy