Strażak musi odejść?

Czy były pracownik jednej z gminnych szkół może nadal korzystać z mieszkania służbowego na ul. Parkowej 21 w Jabłonnie, mimo że pracuje już w innym miejscu? Radny Arkadiusz Syguła uważa, że nie. Sprawą zajmie się Komisja Rewizyjna.

Na środowym posiedzeniu Komisji Spraw Społecznych radny Syguła wypowiedział się na temat mieszkań komunalnych na terenie gm. Jabłonna. Według niego, mimo że brakuje takich lokali, część obecnie zajmowanych jest wykorzystywana niezgodnie z przeznaczeniem.

– Zastanawiam się, w jaki sposób zostało przydzielone mieszkanie na ul. Parkowej 21. Ludzie muszą czekać na lokale, a były pracownik szkoły nadal nie zwolnił mieszkania służbowego, mimo że zmienił pracę. Chcę dowiedzieć się, dlaczego nie opuścił tego lokalu. Co zrobimy, jeśli to mieszkanie będzie potrzebne dla kogoś ze szkoły? – mówił Arkadiusz Syguła.

W obronie lokatora stanęła radna Teresa Gałecka, która zauważyła, że jest on nadal mieszkańcem gm. Jabłonna i między innymi z tego powodu powinien mieć możliwość dalszego korzystania z mieszkania.

– To jest rozdawanie majątku gminnego. Powinien być zapis, że skoro przestaje pracować w szkole, to… A nie dostaje bezterminowo mieszkanie – kontynuował radny Syguła.

Ostatecznie radni skierowali sprawę pod obrady Komisji Rewizyjnej. Jak zapowiedział radny Syguła, jeśli lokal został przyznany niezgodnie z przepisami, doprowadzi tego, że mieszkaniec będzie musiał wyprowadzić się z budynku na ul. Parkowej 21.

Jak udało się nam dowiedzieć, wspomniany lokator jest zasłużonym strażakiem dla OSP Jabłonna oraz zawodowym strażakiem w PSP. Dzięki jego zaangażowaniu, młodzi strażacy mają co roku możliwość wyjazdu na kolonie. Może zatem przy podejmowaniu decyzji, warto także wziąć pod uwagę kwestię działalności społecznej, którą wykonuje mieszkaniec?

Jabłonna Dla Mieszkańców