Strażacy z nowym samochodem gaśniczym

Samochód ratowniczo – gaśniczy z napędem terenowym III kategorii, marki MAN ofiarował święty Mikołaj strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jabłonnie.

Na początku stycznia do podziału bojowego włączony zostanie samochód o numerze operacyjnym 479M43. Jego wyposażenie to super nowoczesny sprzęt w tym m.in. agregat prądotwórczy, przyciągarkę, zestaw ratownictwa medycznego, wentylator oddymiający, zestaw rękawów do podwyższania wałów powodziowych, odcinki pożarnicze czy pompę szlamową. Samochód pełnić będzie funkcję pierwszego wyjazdowego w OSP Jabłonna.

Zakupiony pojazd kosztował 869.000 złotych. Strażacy otrzymali dotację w kwocie 190.000 złotych od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarski Wodnej, 150.000 złotych z Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego oraz 100.000 złotych od Marszałka Województwa Mazowieckiego. Około 390.000 złotych dołoży Unia Europejska a około 40.000 złotych Gmina Jabłonna.

Jak mówi dh Krzysztof Goślicki, prezes OSP w Jabłonnie – samochód w jednostce był potrzebny bowiem zastąpił wysłużone już Stara 266 z 1988 roku, wielce zasłużonego, ale już nie do końca odpowiadającego dzisiejszym realiom.

W piątek (16.12) w uroczystym powitaniu nowego samochodu uczestniczyli członkowie OSP Jabłonna, wójt Jarosław Chodorski oraz część radnych gminnych, radni powiatowi, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie st. bryg. Mieczysław Klimczak wraz z zastępcą st. bryg. Arkadiuszem Pichem, ksiądz proboszcz Jerzy Sieńkowski – kapelan mazowieckich strażaków, który poświęcił nowy nabytek.

Kluczyki do MAN-a święty Mikołaj przekazał osobiście na ręce prezesa druha Krzysztofa Goślickiego.

Marek Karpowicz, fot. Dariusz Parol