Starostwo pokazuje swoje twarze

Od nowego roku Starostwo Powiatowe w Legionowie jest czynne także w soboty. Teraz przypominają o tym plakaty wielkoformatowe z pracownikami starostwa w roli głównej, rozwieszone na terenie powiatu.

To wyjątkowa kampania promocyjna, przypominająca o pracujących sobotach w starostwie oraz informująca, jakie konkretnie sprawy można tego dnia załatwić. W roli głównej na plakatach występują pracownicy starostwa. Twórcy projektu z Wydziału Kultury i Promocji zdecydowali o nadaniu akcji nieformalnego charakteru.

– Kampania od początku do końca to nasz autorski projekt, który w całości zrealizowaliśmy we własnym zakresie. Zamysł był taki, aby odczarować wizerunek urzędnika i pokazać, że pracownicy starostwa mają dużo dystansu, poczucie humoru i co najważniejsze wychodzą naprzeciw potrzebom mieszkańców, zapewniając obsługę na najwyższym poziomie – wyjaśnia Joanna Kajdanowicz, naczelnik Wydziału Kultury i Promocji w Starostwie Powiatowym w Legionowie.

Biuro Obsługi Mieszkańców w legionowskim starostwie pracujące w soboty to ewenement w skali kraju, bo urzędów czynnych tego dnia jest w Polsce bardzo niewiele. Umożliwienie załatwienia najważniejszych spraw w sobotę jest kolejnym krokiem w kierunku zaspokajania potrzeb mieszkańców powiatu. Kilka lat temu przebudowany został wydział architektury. Kolejnym krokiem była przebudowa w wydziale komunikacji. W ubiegłym roku uruchomiono nowoczesne Biuro Obsługi Mieszkańców, które teraz czynne jest także w soboty w godzinach 8-12.

Jak pokazują statystyki była to trafiona i potrzebna inicjatywa. Od początku roku, tylko w soboty, starostwo odwiedziło ponad 800 osób. Najliczniejszą grupą okazali się klienci wydziału komunikacji, którzy rejestrowali pojazdy, odbierali dokumenty i prawa jazdy. Ponadto w soboty mieszkańcy najchętniej załatwiają sprawy z zakresu architektury, geodezji oraz środowiska.

Źródło: Powiat Legionowski